Endometriose is een chronische ziekte waarbij weefsel dat (enigszins) lijkt op baarmoederslijmvlies (endometrium) buiten de baarmoederholte voorkomt. Dit weefsel zit op het buikvlies en/of andere organen in de onderbuik. Het “groeit” daar, en zorgt voor een chronische ontsteking met een scala van klachten.
Tot op heden wordt er maar beperkt onderzoek gedaan naar de oorzaak, het diagnosticeren en de genezing van Endometriose en daarom gaan wij geld inzamelen.
Wij hebben van dichtbij meegemaakt wat een strijd met endometriose met zich mee kan brengen en daardoor gezien hoe belangrijk een goede diagnose en behandeling is. Mede hierom willen wij ons inzetten om te zorgen dat jonge vrouwen sneller gediagnosticeerd kunnen worden en eerder de juiste zorg en behandeling kunnen krijgen.
Op het moment is er veel moeite met het diagnosticeren van endometriose, wat er voor zorgt dat veel jonge vrouwen onterecht weggestuurd worden, zich onbegrepen voelen en jaren rond lopen met klachten die niet verklaard kunnen worden. Een snelle diagnose en het krijgen van een juiste behandeling is voor deze vrouwen van belang om het normale functioneren weer op te pakken.
Op 22 mei zullen wij met 9 strijders de boot instappen om 100 kilometer te roeien voor het onderzoek binnen het LUMC dat zich richt op het beter en sneller stellen van de diagnose Endometriose. Zodat Endometriose voortaan sneller aangepakt kan worden!
Geplaatst op donderdag 25 april 2019 om 07:59
Doel: € 2500,00 - 102 % behaald